Remišovej generálka na útek z podpredsedníckeho kresla.

18. júna 2020, paje, Nezaradené

Keď som včera dopísal článok a uverejnil o našej politickej bábkoherečke Remišovej a spomínal som, že ju Pellegrini s Rašim zotreli, ako kriedu z tabule, tak by sa hneď mala „zašiť“ a chodiť iba po najmenej frekventovaných kanáloch. No ona sa s veľkou pompou objavila vo verejnom kanáli – na TA3 a na tlačovej besede sa prihovorila divákom a novinárom k téme škandál (podľa Remišovej) v NASESe. Čakal som od tejto „inteligentky“ vysvetlenie k faktickým argumentom jej predchodcov vo funkcii, ale doteraz neviem, o čom jej minitrvajúca tlačovka bola. Spomenula iba po politicky útoky na Pellegriniho a Rašiho a nereagovala argumentami. A o tom, že pre NASES pracujú súkromné spoločnosti, čo je najväčší problém a tým aj jej fungovanie!!! A keďže okrem týchto výhovorkových politikárčení sme nepočuli žiadny faktický protiargument a keďže nepovedala nič dôležité, o slovo sa po otázke redaktora Horňaka z TA3, či sa nedopustila ona nejakej chyby v otázke bezpečnosti siete GOVNET sme nepočuli jasnú odpoveď. Ale zopakovala opäť útok na predchodcov a začala vymenovávať, za čo sú všetko zodpovední Potom sa prihlásil redaktor Migaľ z TV JOJ a začal našu bábkohviezdu obracať. Jeho prvá otázka smerovala na to, či záhadné skrinky v systéme GOVNETe ešte stále považuje za škandál. Remišová to statočne zahovorila a presmerovala a tak redaktor Migaľ zopakoval otázku, či to stále považuje za škandál. Opäť bábkohviezda po úvodnom mlčaní zaviedla reč niekde inde. Škoda, že nebol redaktor ešte tvrdohlavejší a tak Migaľ skonštatoval, že nedostal odpoveď a opýtal sa jej zrozumiteľnejším spôsobom, či jej rekcia nebola prehnaná. Remišová opäť „neporozumela“ otázke a hľadala asi 5 sekúnd neadekvátnu odpoveď. Neodpovedala dva krát ani na otázku, či s Matovičom hovorila o tomto probléme, len opakovala, že na jej úrade, žiadny papier o tom nie je. Vlastne neodpovedala priamo ani na jednu položenú otázku a stále opakovala tri či štyri naučené vety dookola!!!Pravdepodobne považuje novinárov z za teľce. A potom konečne po 10-tich minútach opakovaných naučených niekoľkých fráz použila trošičku logiky a svoju úžasne „inteligentnú“ mozgovňu, ktorá jej povedala, že najlepšie je z tejto blamáže a hlúpej tlačovky utiecť a aj tak urobila.

Musím povedať, že som v živote ešte nevidel od žiadneho politika tak prázdnu a stupídnu tlačovku, ako včera predviedla podpredsedníčka Slovenskej vlády Remišová. Tejto hviezdobábke dalo vo voľbách hlas vyše 80 tisíc asi zaslepených voličov. Ak toto extempore včera videli, tak si všetci do jedného (81 155 voličov) musia trieskať hlavu o múr, akej „múdrej“ stvore to dali svoj hlas. A maliari s murármi budú mať po koronakríze aspoň dobrý kšeft – opravovať a maľovať poškodené steny. Už dnes má aj vďaka diletantskému pôsobeniu vo vládnom kresle Remišovej strana Za ľudí pod 3 % v prieskumoch, ale keď sa stane táto najhorúcejšia kandidátka predsedníčkou strany, tak budeme mať určite svetový unikát. Strana Žaľuďov bude mať iba záporné čísla. Verím, že stupiditu predvedenú Remišovou videli aj členovia strany a že ju rýchlo vystrnadia zo svojich radov, aby strane už viac nerobila hanbu.

Verím aj, že útek unikátnej slovenskej bábkohviezdy Remišovej z tlačovky bol generálnou skúškou na útek z kresla podpredsedníčky vlády. Len je otázne, či si to táto dáma usporiada v jej poloprázdnej, ale komplikovanej mozgovni a odhodlá sa vykročiť čo najrýchlejšie k svojmu politickému koncu. A ak nie, malo by to trknúť aj Matovičovi a ten by mal za jej včerajšie amatérske bezargumentačné bábkovanie či herectvo podať prezidentke návrh na jej odvolanie. On veľmi dobre vie, prečo mu odišla zo strany a myslím si, že dať ju dole (obľúbená fráza zo slovníka trnaváka Matoviča) a vyraziť ju z vlády nebude mať problém! A tak môžeme len dúfať, či má v sebe Matovič súdnosť a prisvojí si aspoň kúsok Remišoreflexie a urobí tento krok, pretože stupídna tlačovka Remišovej nebola na žltú a ani na červenú kartu, ale na kopancovú raketu s veľmi dlhočizným doletom..

Pavel Jacz