Založ si blog

Kiska: „Národná rada porušila ústavu a zlyhala veľmi škaredým spôsobom“

Nuž, keď tieto slová povie náš, ešte stále politický elév a onedlho absolvent päťročného učňovského štúdia na politika v Pionierskom paláci, tak to bude asi a teraz sa neviem rozhodnúť, či pravda, alebo nepravda. A to v nedeľňajšej relácii V politike v TA3 som počul viacero elévskych politických vyjadrení. Ak by to povedal skúsený politik, mali by tieto slová určite inú váhu. To bola jedna z nových dvoch nových informácii „reprízy“ relácie Na telo z Markízy spred týždňa. V súvislosti s jeho elánom o budúcej práci na čele strany a prevzatí moci  to zhodnotil politológ Baránek vo včerajších Novinách v TV JOJ ako  detinskosť a politický amaterizmus.

Už týždeň má náš prezident na stole osem kandidátov, na ústavných sudcov, z ktorých si nevybral ešte ani jedného. V siedmej hlave našej ústavy v článku 134 sa píše: „2) Sudcov ústavného súdu vymenúva na návrh Národnej rady Slovenskej republiky na dvanásť rokov prezident Slovenskej republiky. Národná rada Slovenskej republiky navrhuje dvojnásobný počet kandidátov na sudcov, ktorých má prezident Slovenskej republiky vymenovať.“ Na ústavu je to veľmi nezrozumiteľne napísané.
Prezident dostal 8 mien kandidátov. Môže vybrať už minimálne štyroch, ale ústava mu nezakazuje vybrať aj šesť či všetkých osem ústavných sudcov. Chýba mi predložka z (ktorých má prezident SR vymenovať ) a aj polovičný počet, čím by bolo jasné, že iba polovicu z kandidátov môže vymenovať. No, náš prezident sa radšej obrátil na právnikov, či môže vymenovať z menšieho počtu, ako 18 kandidátov. Prečo asi, keď vyhlasoval ešte pred prvou voľbou, že bez okolkov sudcov vymenuje? No, v tom čase ešte neboli na svete ústavné sťažnosti na priebeh volieb. A mohlo by sa predsa stať, že výsledky volieb by už funkčný Ústavný súd anuloval a jeho favoritka Čaputová, ktorej verí, že ho omilostí z „pomsty Fica“, by musela zvádzať nový súboj o prezidenta, ako to bolo pred rokom v Rakúsku. Toto však nie je kumšt politika, ale špekulácia podnikateľa.

Ďalšou novou informáciou bolo, že počas týždňa sa počet 10 tisíc podporovateľov za jeden úvodný deň verbovacej stránky Kiskovej vznikajúcej strany, rozrástol o 15 000 podporovateľov. Ale už iba o 15 tisíc počas týždňa! A novina bola, že 15 tisíc ľudí chce aj pomôcť pri zakladaní strany. Dostal som však od známeho email. Napísal mi, že ho zrazu oslovil počítač z Kiskovej „slušnej“ stránky, aby ho podporil. On to v odpovedi zamietol, ale prišlo mu poďakovanie, že mu ďakujú, že podporil novo tvoriacu sa stranu. A ako poznám názor môjho známeho, tak určite nedobrovoľne. Nuž a tak nejako je to aj s prieskumami o dôveryhodnosti, ktorými sa prezident stále oháňa. Sebaklam a optimizmus o prevzatí moci je naozaj výrazná črta súčasného „nestraníckeho“ slovenského prezidenta, pripomínajúceho mi Sulíka v predchádzajúcich parlamentných voľbách.

Zaujal aj Kiskov radostný elán do práce v strane (z trojdňového pracovného z týždňa v kresle prezidenta). Redaktorka vtipne dodala, že sa asi (v Pionierskom paláci pri štúdiu na politika pozn.autora)  nudil.
Fantázia moderátora kladúceho otázky tentoraz utrpela, pretože všetky ostatné prezidentove vyjadrenia sme počuli už pred týždňom a tak verklíkové reči a opakujúce sa protikladné vyjadrenia prezidenta už nezaujali.
Pavel Jacz

Televarietná sloboda tlače podľa Sulíka a Nicholsonovej.

25.04.2019

Včera sa opäť a zase „zaskveli“ predstavitelia upadajúcej strany SaS, ktorí si naďalej usilovne kopú svoj vlastný hrob. Na j tlačovej besede "excelovali" predseda strany a kontroverzná podpredsedníčka viac »

Bude pani Čaputová neústavnou hlavou štátu? Čo na to naši poslanci NRSR?

17.04.2019

Pani Čaputová bude prvou hlavou štátu ženského pohlavia Slovenskej republiky. Doteraz sme takúto situáciu nemali, preto som sa pozrel do nášho hlavného zákona do Ústavy Slovenskej republiky. viac »

Kto je to kacktusssík a Puppuššško, natan a Ringel, a niektorí ďalší „intelektuáli“?

09.04.2019

Nemám možnosť reagovať na opovržlivé poznámky niektorých diskutujúcich. A to preto, lebo mi to portál blog.pravda.sk nedovolí. Ak mám jedno heslo na písanie článkov, to mi nedovoľuje zapájať viac »

Šaľa, smeti, odpadky, kontajnéry

Érsek chce rozostavať obchvat Šale ešte v tomto roku

26.04.2019 11:33

Slovenská správa ciest vyhlásila tender na zhotoviteľa obchvatu Šale, predpokladaná hodnota zákazky je 60,3 milióna eur bez DPH.

Kim čong-un

Kim Čong-un v Rusku položil veniec k vojenskému pamätníku a vrátil sa do vlasti

26.04.2019 10:58

Vodca KĽDR ukončil svoju krátku a všeobecne úspešnú návštevu Ruska.

Marian Kočner

Prokuratúra zamietla Kočnerovu sťažnosť voči obvineniu v prípade vraždy Kuciaka

26.04.2019 10:20, aktualizované: 10:41

Kočner je v sprísnenej tzv. kolúznej väzbe.

robert fico

Fico vypovedal v kauze vydierania prezidenta Kisku

26.04.2019 09:58

Kiska v tomto prípade vypovedal v Národnej kriminálnej agentúre koncom marca.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 90
Celková čítanosť: 397977x
Priemerná čítanosť článkov: 4422x

Autor blogu

Kategórie