Založ si blog

Vyhlasujem súťaž na všetky prepísané Bašternákove majetky!

Na úvod vtip, z ktorého sa budem odvíjať.
Viete, aký je rozdiel medzi sliepkou a Slovákom?
Žiadny!
Sliepka znáša vajcia a Slovák všetko.

Áno. Slováci znesú všetko. Znesú bezbrehé zvyšovanie cien, svojvôľu úradov, podvody, zlodejinu, krivkajúcu spravodlivosť, despotizmus šéfov, nízke platy a dôchodky atď. A rovnako aj posledné tri rozsudky súdov, ktoré nás vraj upokojili!.
V tom prvom dostal verejný činiteľ viceprimátor Čuňo za úplatok 600 000 € podmienečne 8 mesiacov väzenia a pokutu 10 000 €, v druhom dvaja exministri vraj vysoké tresty za machinácie pri verejnom obstarávaní Janušek 11 rokov väzenia a Štefanov 9 rokov a obaja po 30-tisíc € pokuty. a v tom treťom občan podnikateľ Bašternák za skoro 2 -miliónový daňový podvod 5 rokov väzenia a trest prepadnutie majetku a to iba jedného luxusného bytu, v ktorom stále škandalózne býva expremiér Fico. Celý ostatný majetok prezieravo prepísal Bašternák na svoju manželku.
Už včera sme si vypočuli, že konečne prišla na Slovensko spravodlivosť (aj v súvislosti s obvinením Kočnera). A ja sa pýtam poslancov SaS a OľaNO naozaj je to spravodlivosť, ktorú si tak pochvaľovali?. Naozaj si títo traja hriešnici zaslúžia tak minimálne tresty? A takých ako sú Čuňo, Janušek, Štefanov a Bašternák behá po Slovensku neúrekom. Žiaľ, mravenčiu prácu vyšetrovateľov mnoho krát dehonestujú sudcovia minimálnymi trestami. Hodne tomu pomohli naše trestné zákony so skromnými trestami pre mnohé trestné činy schválené našimi poslancami a práve tí naši poslanci, ktorí vykrikujú o každom takomto prípade litánie sa vôbec nezamýšľajú nad tým, ako upraviť naše zákony, aby nebolo možné o takýchto minitrestoch vôbec uvažovať.
Ak ide o politiku, podnikanie, armádu, či banky, tak sa naší politici stále odvolávajú na nášho „nového zamlákového veľkého brata“, ale pokiaľ ide o tresty, tak zalezú do svojich nôr. Prečo asi? Aby aj oni, ak náhodou skĺznu a zle rozhodnú a popritom ich odhalia, aby v kobke neposedeli dlho a samozrejme, ak budú dobre predvídať, tak tá polovica z trestu v nejakej kobke predsa stojí za nejaké tie stovky miliónov s luxusným životom, ktoré si potom užijú ako vážení občania do konca života!.
V prípade Bašternáka je zarážajúce, že prokurátor v úvode odmietol zaistiť majetok daňového podvodníka takého veľkého rangu z preventívnych dôvodov, vraj nebolo prečo? A tak sa stalo to, čo by urobil každý uvažujúci človek. Jednoducho prídem k notárovi a všetok svoj majetok až na byt, v ktorom býva ex predseda vlády (to asi z pomsty, že sa ho nezastal) prepíšem na rodinného príslušníka, v tomto prípade na manželku. A tak sa budeme len pozerať, ako si bude Bašternák naďalej po vyjdení spoza mreží užívať naďalej pôvodom svoju luxusnú vilu a prevážať sa na pôvodom svojom super aute Buggati, ak…..
Ako tomu zabrániť. S takými peniazmi a majetkom zostane slamená vdova Bašternáka (určite krásna, lebo peniaze krásu priťahujú) sama a nezaopatrená manželom. A tak páni playboyi – špekulanti nastúpte na súťaž a snažte sa dobiť srdce tejto predpokladám krásnej dámy. Opantajte ju, ukážte jej, že ste lepší chlap, ako jej manžel a doveďte ju k rozvodu a následne na svadobný obrad. Odstrihnete tak touto obetou Bašternáka od všetkých financií, pokým sa vráti z väzenia a potom to bude adekvátny trest pre daňového zločinca. Po pobyte v cele zostane bez peňazí a ubytujú ho v ubytovni pre bezdomovcov. A bude začínať od piky. To bude ten pravý orechový trest.
Štát je vždy ťažkopádnejší, ako súkromníci. Tak teda bonviváni, pustite sa do zábavného dobrodružstva. Ak nie natrvalo, aspoň na čas si užijete luxusu.
Samozrejme, ….ak už Bašternák aj s rodinou nie je v Belize, alebo v inej nedosiahnuteľnej krajine pre našu justíciu, lebo jeho advokátovi Filipovi, že je vraj v Bratislave neverím (budem prekvapený, ak vravel včera pravdu), keďže tento advokát – dokonalý herec s plechovým výrazom tváre bez mihnutia okom, povie o najväčších zločincoch, že sú nevinní.
Ako je vlastne vôbec možné, páni poslanci, že naše zákony nestanovujú obvinenému byť na vynesení rozsudku!!!!
Aj na záver si môžeme iba vzdychnúť, že podvodom nahonobený obrovský majetok sa dá očistiť jednoduchým podpisom u notára, pretože nadobúdajúci majiteľ je po právnej stránke už čistý ničím nepoškvrnený miliónár či miliardár a nemusí dokazovať jeho pôvod. Tak, ako to bolo dávnejšie pri odsúdenom bratislavskom poslancovi Ďuračkovi, ktorý povedal policajtovi, že mu môže vyfajčiť jeho ctený poslanecký k…., s jeho honosnou vilou na Bôriku, ktorú prepísal na dieťa.
Takéto sú naše trestné pazákony a nielen iba trestné! Tak teda Slováci a najmä nimi volení poslanci NRSR naozaj znesú všetko! A ja sa pýtam dokedy? Navždy páni poslanci?
Pavel Jacz

Čaputová: „Ja som zmena! „

18.03.2019

Chceme zmenu bolo a je hlavné motto prezidentskej kampane a výsledkov prezidentských volieb. Tvrdili to najmä opozičné strany (Matovič, Sulík, Beblavý a ďalší), ďalej kandidáti Mistrík, viac »

Klus so Sulíkom v nedeľu perlili, škandalózna hra bola aj v Markíze.

12.03.2019

Z nedeľňajších debatných krúžkov na televíznych obrazovkách mal určite skoro každý postarané o trpkú chuť k obedu. Avšak dobrú náladu a aj chuť mal ten, kto tieto kecičky berie s humorom. viac »

Klamanie je také ľudské! Veď pravda tak neuveriteľne bolí!

10.03.2019

Všetci vieme, ako nás klamú politici, náboženstvo, ideológia, novinári, kolegovia,kamaráti dokonca i priatelia, ďalej známi, neznámi, susedia, svedkovia, reklamy, marketing, podnikatelia, obchodníci, viac »

Čaputová Bugár voľby diskusia kandidátov na prezidenta SR 2019

Most-Híd odporúča svojim sympatizantom voliť Čaputovú

21.03.2019 14:34

Zuzana Čaputová sa stretne v druhom kole s Marošom Šefčovičom.

Fico, TK,

Fico hovorí o vojne s novinármi a avizuje zmeny v mediálnom zákone

21.03.2019 14:14

Podľa Fica médiá ovplyvnili aj prezidentskú kampaň.

Slovensko, vlajka

Slovensko je najviac otvorená ekonomika Európskej únie

21.03.2019 14:11

Slovensko bolo vlani krajinou, ktorá najviac obchodovala s inými členskými štátmi EÚ. Uvádza sa to v najnovšej správe Eurostatu.

rené vanek

Vanek, ktorý komunikoval s Alenou Zs., sa vzdal funkcie prokurátora

21.03.2019 14:05

Generálny prokurátor Čižnár zrušil Vanekovi v polovici januára poverenie vykonávať funkciu námestníka generálneho prokurátora.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 332588x
Priemerná čítanosť článkov: 4210x

Autor blogu

Kategórie