Založ si blog

Vyhlasujem súťaž na všetky prepísané Bašternákove majetky!

Na úvod vtip, z ktorého sa budem odvíjať.
Viete, aký je rozdiel medzi sliepkou a Slovákom?
Žiadny!
Sliepka znáša vajcia a Slovák všetko.

Áno. Slováci znesú všetko. Znesú bezbrehé zvyšovanie cien, svojvôľu úradov, podvody, zlodejinu, krivkajúcu spravodlivosť, despotizmus šéfov, nízke platy a dôchodky atď. A rovnako aj posledné tri rozsudky súdov, ktoré nás vraj upokojili!.
V tom prvom dostal verejný činiteľ viceprimátor Čuňo za úplatok 600 000 € podmienečne 8 mesiacov väzenia a pokutu 10 000 €, v druhom dvaja exministri vraj vysoké tresty za machinácie pri verejnom obstarávaní Janušek 11 rokov väzenia a Štefanov 9 rokov a obaja po 30-tisíc € pokuty. a v tom treťom občan podnikateľ Bašternák za skoro 2 -miliónový daňový podvod 5 rokov väzenia a trest prepadnutie majetku a to iba jedného luxusného bytu, v ktorom stále škandalózne býva expremiér Fico. Celý ostatný majetok prezieravo prepísal Bašternák na svoju manželku.
Už včera sme si vypočuli, že konečne prišla na Slovensko spravodlivosť (aj v súvislosti s obvinením Kočnera). A ja sa pýtam poslancov SaS a OľaNO naozaj je to spravodlivosť, ktorú si tak pochvaľovali?. Naozaj si títo traja hriešnici zaslúžia tak minimálne tresty? A takých ako sú Čuňo, Janušek, Štefanov a Bašternák behá po Slovensku neúrekom. Žiaľ, mravenčiu prácu vyšetrovateľov mnoho krát dehonestujú sudcovia minimálnymi trestami. Hodne tomu pomohli naše trestné zákony so skromnými trestami pre mnohé trestné činy schválené našimi poslancami a práve tí naši poslanci, ktorí vykrikujú o každom takomto prípade litánie sa vôbec nezamýšľajú nad tým, ako upraviť naše zákony, aby nebolo možné o takýchto minitrestoch vôbec uvažovať.
Ak ide o politiku, podnikanie, armádu, či banky, tak sa naší politici stále odvolávajú na nášho „nového zamlákového veľkého brata“, ale pokiaľ ide o tresty, tak zalezú do svojich nôr. Prečo asi? Aby aj oni, ak náhodou skĺznu a zle rozhodnú a popritom ich odhalia, aby v kobke neposedeli dlho a samozrejme, ak budú dobre predvídať, tak tá polovica z trestu v nejakej kobke predsa stojí za nejaké tie stovky miliónov s luxusným životom, ktoré si potom užijú ako vážení občania do konca života!.
V prípade Bašternáka je zarážajúce, že prokurátor v úvode odmietol zaistiť majetok daňového podvodníka takého veľkého rangu z preventívnych dôvodov, vraj nebolo prečo? A tak sa stalo to, čo by urobil každý uvažujúci človek. Jednoducho prídem k notárovi a všetok svoj majetok až na byt, v ktorom býva ex predseda vlády (to asi z pomsty, že sa ho nezastal) prepíšem na rodinného príslušníka, v tomto prípade na manželku. A tak sa budeme len pozerať, ako si bude Bašternák naďalej po vyjdení spoza mreží užívať naďalej pôvodom svoju luxusnú vilu a prevážať sa na pôvodom svojom super aute Buggati, ak…..
Ako tomu zabrániť. S takými peniazmi a majetkom zostane slamená vdova Bašternáka (určite krásna, lebo peniaze krásu priťahujú) sama a nezaopatrená manželom. A tak páni playboyi – špekulanti nastúpte na súťaž a snažte sa dobiť srdce tejto predpokladám krásnej dámy. Opantajte ju, ukážte jej, že ste lepší chlap, ako jej manžel a doveďte ju k rozvodu a následne na svadobný obrad. Odstrihnete tak touto obetou Bašternáka od všetkých financií, pokým sa vráti z väzenia a potom to bude adekvátny trest pre daňového zločinca. Po pobyte v cele zostane bez peňazí a ubytujú ho v ubytovni pre bezdomovcov. A bude začínať od piky. To bude ten pravý orechový trest.
Štát je vždy ťažkopádnejší, ako súkromníci. Tak teda bonviváni, pustite sa do zábavného dobrodružstva. Ak nie natrvalo, aspoň na čas si užijete luxusu.
Samozrejme, ….ak už Bašternák aj s rodinou nie je v Belize, alebo v inej nedosiahnuteľnej krajine pre našu justíciu, lebo jeho advokátovi Filipovi, že je vraj v Bratislave neverím (budem prekvapený, ak vravel včera pravdu), keďže tento advokát – dokonalý herec s plechovým výrazom tváre bez mihnutia okom, povie o najväčších zločincoch, že sú nevinní.
Ako je vlastne vôbec možné, páni poslanci, že naše zákony nestanovujú obvinenému byť na vynesení rozsudku!!!!
Aj na záver si môžeme iba vzdychnúť, že podvodom nahonobený obrovský majetok sa dá očistiť jednoduchým podpisom u notára, pretože nadobúdajúci majiteľ je po právnej stránke už čistý ničím nepoškvrnený miliónár či miliardár a nemusí dokazovať jeho pôvod. Tak, ako to bolo dávnejšie pri odsúdenom bratislavskom poslancovi Ďuračkovi, ktorý povedal policajtovi, že mu môže vyfajčiť jeho ctený poslanecký k…., s jeho honosnou vilou na Bôriku, ktorú prepísal na dieťa.
Takéto sú naše trestné pazákony a nielen iba trestné! Tak teda Slováci a najmä nimi volení poslanci NRSR naozaj znesú všetko! A ja sa pýtam dokedy? Navždy páni poslanci?
Pavel Jacz

Kočner sa stal zrazu Bohom. Je to na zvracanie.

16.08.2019

To, čo sa odohralo včera vďaka uniknutým správam z Kočnerovho mobilu bolo naozaj čosi hnusné a špinavé. Reakcie na neoverené správy museli zdvihnúť všetkých triezvo zmýšľajúcich ľudí viac »

Ekologická progresívnosť postupuje aj do Bratislavy. Zmysel, alebo nezmysel elektromobilov?

15.08.2019

V Bratislave máme na dvoch najdôležitejších postoch progresívca a sasoľanku - na Magistráte a v Starom meste. A čo konkrétne urobili zatiaľ pre ľudí? Musel by som asi veľmi hľadať okrem viac »

Čo nám to len vytrúbil Truban – náš nový „hrdina“ !

12.08.2019

To, čo sa nám dostalo a derie sa do parlamentu je naozaj na zamyslenie sa. Ale máme vždy vládu ako odraz nášho ovplyvňovaného zmýšľania a následného konania. Dve videá nám urobili z nádejného viac »

európska konferencia, tomislav dončev,

Bulharský vicepremiér: Sankcie proti Rusku nie sú založené na emóciách

19.08.2019 14:00

"Európska únia má veľa členov a niekedy je skutočne zložité nájsť záujmy, ktoré ich spoja. Západ a východ únie však majú viacero spoločných cieľov.“

Zuzana Čaputová / Prezidentka SR /

Čaputová vyšetrovaciemu tímu a prokurátorom v prípade Kuciak plne dôveruje

19.08.2019 13:43, aktualizované: 14:00

Podľa prezidentky je potrebné, aby si občania mohli uchovať dôveru v právo a spravodlivosť, preto bude aj naďalej pozorne sledovať vývoj situácie.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Bratislavská Petržalka chce od novembra postupne zaviesť pilotný parkovací systém

19.08.2019 13:26

Samospráva ho plánuje začať zavádzať najprv v lokalite Dvory, postupne bude nabiehať na celom území mestskej časti.

peniaze, euro

Inflácia v eurozóne spomalila tempo, na Slovensku zrýchlila

19.08.2019 13:03

Medziročné tempo rastu spotrebiteľských cien v eurozóne sa v júli 2019 znížilo viac, ako naznačil rýchly odhad, a to na 1 % z 1,3 % v júni.