Založ si blog

Za „cigánočku“ ma asi zavrú, alebo sa nedoplatím!

Nemám z toho strach, Narodil som sa v znamení barana a tí v sebe spomínaný pocit dokážu úplne zamietnuť. Beriem to však po včerajšej opozičnej a učiteľskej hystérii, ako fakt. A to len za spojenie v podaní predsedu parlamentu Andreja Danka: „.. nejaká cigánočka zo SAS-ky…“

Nie jednej z mojich priateliek, či kamarátok som na jej reči, ktorými fantazírovala, vymýšľala i klamala som povedal : Ale cigánočka moja, neklam mi!“ A boli medzi nimi aj hydrogénky – teda dievčatá, ktoré mali pôvodom čierne vlasy a preonačili sa na blondýnky! Mne síce rasa nič nevraví a ani vravieť nič nebude, mňa zaujíma človek, jeho čistota v zmýšľaní a jeho vlastnosti. Nemám problémy sa spriateliť s rôznymi človečenskými rasami. Mám priateľa i kamaráta Vietnamca, ďalej  araba, černochov, Talianov, Francúzov, Nórku, Maďarku, i slovenských Maďarov, Rusov i Američanov. A samozrejme aj iné rasy. Indiána okrem kmeňa okolo televízneho náčelníka Winnetoua nepoznám. Mne je naozaj jedno, ako dotyčný vyzerá, predovšetkým musí byť ku mne čestný, otvorený a nesmie mi klamať.

Až včera som si uvedomil, že ma môžu stíhať, ak na mňa z minulosti moje dieuky podajú trestné oznámenia za oslovenie cigánočka moja! Pre mňa to nikdy nebola rasová záležitosť, ale charakterová. Cigánočka, cigáň, a cigániť sú pre mňa synonymá slov malá klamárka, klamár a klamať. Pripúšťam aj to, že slovo cigáň má u mňa dve roviny Róm a klamár. Ale keďže slovo Róm mi nejako nejde do úst, tak používam slovo cigáň aj na určenie etnika. Myslím si, že mám demokratickú voľbu, rovnako ako všetci. A aj mnohí cigáni nemajú radi pomenovanie slovom Róm. A nikto mi predsa nemôže určovať, ako a čo pomenovať. Toto tu už bolo pred 30-timi rokmi a to sme zavrhli.

Dôkazom toho, čo tvrdím vyššie, sú dvaja cigáni z dediny, kde mám chalupu. V celej dedine na ďalekom Záhorí (dedinku nebudem menovať) je to iba jedna rodina. A táto rodina mi pomáhala a pomáha s nejakými prácami, ktoré na chalupe nezvládam sám. A môžem s nehrdosťou Slováka povedať, že sú spoľahlivejší a čestnejší ako 95 % miestnych obyvateľov dedinky z počtu 500. A práve týchto 95 % o nich nemá dobrú mienku. A aj tí, ktorí mi povedia, že mi niečo prídu pomôcť popoludní o 15-tej a po viacerých telefonátoch sa objavia až o dva týždne, niekedy o mesiac aj to s alkoholovou krvou. Rovnako je to aj s prácou. Títo moji cigáni sú spoľahliví a robia precíznejšie. A keď občas aj oni niečo odfláknu, tak ich poriadne spucujem a následne si dajú pozor . Taká sebareflexia u domácich neexistuje. Preto mám na prízemí 5 cm schodík – teda dve úrovne podlahy, lebo liaty poter sa nedá položiť do šikma. A preto nemám na chalupe, ktorú som skoro celú zbúral a nanovo postavil, rovný strop a rovné steny a ani jeden jediný pravý uhol, preto mám široké komíny obostavané tehlami, teda šíršie i keď som chcel kúpiť okrem komínového šamotového vedenia aj úzke prefabrikáty, ma domáci stavbár presvedčil, nekupuj to, je to drahé, urobíme to z tehál. No drahšie boli tehly. Namiesto jedného dňa, som platil štyroch robotníkov 12 dní, každý komín 6 dní a na záver mi chýbali tehly a tak som ich musel dokúpiť, aby som dostaval. Keď som chcel raz zbúrať jednu na oko krivú priečku z tvárnic Ytong, tak mi stavbár povedal, nekopni do toho, to dorovnáme. Dorovnal, ale na jednej strane dva metre širokej priečky je polcentimetrová omietka a na druhej strane má hrúbku 5 cm! A rovnako aj na opačnej strane steny. Pri dokončovačkách už pracoval ten môj cigáň a dorovnával poctivo, čo sa dalo.

Toto je môj pohľad na vec v súvislosti s cigánočkou.

Povedzme si, koľko toho, čo natárali SAS-kári a nielen politici z tejto strany sa zakladalo na pravde a čo samotná dotknutá L.D.N., ktorá sa zrazu stala vzťahovačnou. A vlastne sa tým priznala ako „trafená hus“, že to právom patrilo na ňu! Myslel som si, že sa už z hľadiska kanadskej neslávnej minulosti prestane pretŕčať pred kamerou. Zo začiatku to tak aj vyzeralo, ale viete ako to je, keď chcete žene zavrieť ústa. Niet takej sily, čo by to navždy dokázala . A keďže je ľahšie sa dostať do Europarlamentu, jej šéf usúdil, že ju vystrelí do Bruselu, aby tu už nečerila ešte viac rozbúrené vody a nekazila meno SAS..

Po týchto skúsenostiach budem tŕpnuť, ktorá z mojich expriateliek či kamarátok si spomenie na to, že som jej do uška povedal: „cigánočka moja, neklam mi“ ma za to poženie pred súd. Ale verím si. Mám dôkazy o tom, že som to nemyslel rasovo!

Pavel Jacz

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 115%; }a:link { }

Čaputová: „Ja som zmena! „

18.03.2019

Chceme zmenu bolo a je hlavné motto prezidentskej kampane a výsledkov prezidentských volieb. Tvrdili to najmä opozičné strany (Matovič, Sulík, Beblavý a ďalší), ďalej kandidáti Mistrík, viac »

Vyhlasujem súťaž na všetky prepísané Bašternákove majetky!

15.03.2019

Na úvod vtip, z ktorého sa budem odvíjať. Viete, aký je rozdiel medzi sliepkou a Slovákom? Žiadny! Sliepka znáša vajcia a Slovák všetko. Áno. Slováci znesú všetko. Znesú bezbrehé zvyšovanie viac »

Klus so Sulíkom v nedeľu perlili, škandalózna hra bola aj v Markíze.

12.03.2019

Z nedeľňajších debatných krúžkov na televíznych obrazovkách mal určite skoro každý postarané o trpkú chuť k obedu. Avšak dobrú náladu a aj chuť mal ten, kto tieto kecičky berie s humorom. viac »

bezpečnostná kamera, napadnutie, policajné video

VIDEO: Surové prepadnutie v Šali. Mužovi ukradli šperk za 6 500 eur

21.03.2019 15:30

Vyšetrovateľ Policajného zboru v Šali objasňuje okolnosti prípadu, ktorý sa stal v stredu 13.03.2019.

Ján Kán, Banská Bystrica Súd Mikuláš Černák Vražda Szymanek

Svedok v procese s Mikulášom Černákom tvrdí, že Ján Kán nestrieľal

21.03.2019 15:29

Na Okresnom súde v Banskej Bystrici vypovedal vo štvrtok niekdajší kumpán Černáka a Kána Slavomír Surový.

noviny, periodická tlač, periodikum,

Mediálny výbor súhlasí so znovuzavedením práva na odpoveď pre politikov

21.03.2019 15:10

Právo na odpoveď aj pre verejných činiteľov bolo zavedené v 2008 počas prvej vlády Fica. V roku 2011 počas kabinetu Radičovej bol tento inštitút pozmenený.

pellegrini, lajčák,

Pellegrini bude rokovať s Gajdošom a Lajčákom o dohode o obrannej spolupráci s USA

21.03.2019 15:06

Šéf diplomacie Lajčák hovorí, že žiadna zmluva zatiaľ nie je na stole.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 332612x
Priemerná čítanosť článkov: 4210x

Autor blogu

Kategórie