Založ si blog

Za „cigánočku“ ma asi zavrú, alebo sa nedoplatím!

Nemám z toho strach, Narodil som sa v znamení barana a tí v sebe spomínaný pocit dokážu úplne zamietnuť. Beriem to však po včerajšej opozičnej a učiteľskej hystérii, ako fakt. A to len za spojenie v podaní predsedu parlamentu Andreja Danka: „.. nejaká cigánočka zo SAS-ky…“

Nie jednej z mojich priateliek, či kamarátok som na jej reči, ktorými fantazírovala, vymýšľala i klamala som povedal : Ale cigánočka moja, neklam mi!“ A boli medzi nimi aj hydrogénky – teda dievčatá, ktoré mali pôvodom čierne vlasy a preonačili sa na blondýnky! Mne síce rasa nič nevraví a ani vravieť nič nebude, mňa zaujíma človek, jeho čistota v zmýšľaní a jeho vlastnosti. Nemám problémy sa spriateliť s rôznymi človečenskými rasami. Mám priateľa i kamaráta Vietnamca, ďalej  araba, černochov, Talianov, Francúzov, Nórku, Maďarku, i slovenských Maďarov, Rusov i Američanov. A samozrejme aj iné rasy. Indiána okrem kmeňa okolo televízneho náčelníka Winnetoua nepoznám. Mne je naozaj jedno, ako dotyčný vyzerá, predovšetkým musí byť ku mne čestný, otvorený a nesmie mi klamať.

Až včera som si uvedomil, že ma môžu stíhať, ak na mňa z minulosti moje dieuky podajú trestné oznámenia za oslovenie cigánočka moja! Pre mňa to nikdy nebola rasová záležitosť, ale charakterová. Cigánočka, cigáň, a cigániť sú pre mňa synonymá slov malá klamárka, klamár a klamať. Pripúšťam aj to, že slovo cigáň má u mňa dve roviny Róm a klamár. Ale keďže slovo Róm mi nejako nejde do úst, tak používam slovo cigáň aj na určenie etnika. Myslím si, že mám demokratickú voľbu, rovnako ako všetci. A aj mnohí cigáni nemajú radi pomenovanie slovom Róm. A nikto mi predsa nemôže určovať, ako a čo pomenovať. Toto tu už bolo pred 30-timi rokmi a to sme zavrhli.

Dôkazom toho, čo tvrdím vyššie, sú dvaja cigáni z dediny, kde mám chalupu. V celej dedine na ďalekom Záhorí (dedinku nebudem menovať) je to iba jedna rodina. A táto rodina mi pomáhala a pomáha s nejakými prácami, ktoré na chalupe nezvládam sám. A môžem s nehrdosťou Slováka povedať, že sú spoľahlivejší a čestnejší ako 95 % miestnych obyvateľov dedinky z počtu 500. A práve týchto 95 % o nich nemá dobrú mienku. A aj tí, ktorí mi povedia, že mi niečo prídu pomôcť popoludní o 15-tej a po viacerých telefonátoch sa objavia až o dva týždne, niekedy o mesiac aj to s alkoholovou krvou. Rovnako je to aj s prácou. Títo moji cigáni sú spoľahliví a robia precíznejšie. A keď občas aj oni niečo odfláknu, tak ich poriadne spucujem a následne si dajú pozor . Taká sebareflexia u domácich neexistuje. Preto mám na prízemí 5 cm schodík – teda dve úrovne podlahy, lebo liaty poter sa nedá položiť do šikma. A preto nemám na chalupe, ktorú som skoro celú zbúral a nanovo postavil, rovný strop a rovné steny a ani jeden jediný pravý uhol, preto mám široké komíny obostavané tehlami, teda šíršie i keď som chcel kúpiť okrem komínového šamotového vedenia aj úzke prefabrikáty, ma domáci stavbár presvedčil, nekupuj to, je to drahé, urobíme to z tehál. No drahšie boli tehly. Namiesto jedného dňa, som platil štyroch robotníkov 12 dní, každý komín 6 dní a na záver mi chýbali tehly a tak som ich musel dokúpiť, aby som dostaval. Keď som chcel raz zbúrať jednu na oko krivú priečku z tvárnic Ytong, tak mi stavbár povedal, nekopni do toho, to dorovnáme. Dorovnal, ale na jednej strane dva metre širokej priečky je polcentimetrová omietka a na druhej strane má hrúbku 5 cm! A rovnako aj na opačnej strane steny. Pri dokončovačkách už pracoval ten môj cigáň a dorovnával poctivo, čo sa dalo.

Toto je môj pohľad na vec v súvislosti s cigánočkou.

Povedzme si, koľko toho, čo natárali SAS-kári a nielen politici z tejto strany sa zakladalo na pravde a čo samotná dotknutá L.D.N., ktorá sa zrazu stala vzťahovačnou. A vlastne sa tým priznala ako „trafená hus“, že to právom patrilo na ňu! Myslel som si, že sa už z hľadiska kanadskej neslávnej minulosti prestane pretŕčať pred kamerou. Zo začiatku to tak aj vyzeralo, ale viete ako to je, keď chcete žene zavrieť ústa. Niet takej sily, čo by to navždy dokázala . A keďže je ľahšie sa dostať do Europarlamentu, jej šéf usúdil, že ju vystrelí do Bruselu, aby tu už nečerila ešte viac rozbúrené vody a nekazila meno SAS..

Po týchto skúsenostiach budem tŕpnuť, ktorá z mojich expriateliek či kamarátok si spomenie na to, že som jej do uška povedal: „cigánočka moja, neklam mi“ ma za to poženie pred súd. Ale verím si. Mám dôkazy o tom, že som to nemyslel rasovo!

Pavel Jacz

p { margin-bottom: 0.25cm; line-height: 115%; }a:link { }

Kočner sa stal zrazu Bohom. Je to na zvracanie.

16.08.2019

To, čo sa odohralo včera vďaka uniknutým správam z Kočnerovho mobilu bolo naozaj čosi hnusné a špinavé. Reakcie na neoverené správy museli zdvihnúť všetkých triezvo zmýšľajúcich ľudí viac »

Ekologická progresívnosť postupuje aj do Bratislavy. Zmysel, alebo nezmysel elektromobilov?

15.08.2019

V Bratislave máme na dvoch najdôležitejších postoch progresívca a sasoľanku - na Magistráte a v Starom meste. A čo konkrétne urobili zatiaľ pre ľudí? Musel by som asi veľmi hľadať okrem viac »

Čo nám to len vytrúbil Truban – náš nový „hrdina“ !

12.08.2019

To, čo sa nám dostalo a derie sa do parlamentu je naozaj na zamyslenie sa. Ale máme vždy vládu ako odraz nášho ovplyvňovaného zmýšľania a následného konania. Dve videá nám urobili z nádejného viac »

Národná rada, stožiar

Hlinov odkaz Dankovi: KDH vyvesilo na stožiar pri Pečnianskom lese kapitánsku výložku

19.08.2019 14:52

KDH tak reagovalo na iniciatívu predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý dal pred NR SR postaviť stožiar so štátnou vlajkou.

euro, bankovky, peniaze

Nad Nemeckom sa vznáša hrozba recesie

19.08.2019 14:29

Nemecká ekonomika by mohla v lete opäť klesnúť, keďže priemyselná produkcia sa znižuje pre nedostatok nových objednávok.

migrant dieťa deti tábor

Nemecko po prvý raz prevzalo deti svojich občanov bojujúcich za IS v Sýrii

19.08.2019 14:23

Berlínsky správny súd v júli rozhodol, že vláda musí príbuzných bojovníkov IS prijať naspäť do vlasti.

európska konferencia, tomislav dončev,

Bulharský vicepremiér: Sankcie proti Rusku nie sú založené na emóciách

19.08.2019 14:00

"Európska únia má veľa členov a niekedy je skutočne zložité nájsť záujmy, ktoré ich spoja. Západ a východ únie však majú viacero spoločných cieľov.“