Založ si blog

Otvorený list pre organizátora protestov Juraja Šeligu.

Otvorený list pre organizátora protestov Juraja Šeligu.

Vážený pán Šeliga,

včera som Vás videl v správach v televízii JOJ, ako ste odmietli už druhú ponuku na stretnutie s novým ministrom vnútra pánom Drückerom. Vaše odmietnutie mi silno pripomína terajšiu situáciu ohľadom Novičoka, kde slabá a problémami Brexitu zmietaná Veľká Británia obviňuje veľkého – Rusko bez dôkazov a rozdrapuje sa navádzaním ostatných štátov /som rád, že tam Slovensko nie je/.

Preto sa Vás pýtam, kto ste Vy a čo ste v živote okrem poblúznenia zväčša nízkopudových ľudí na slovenských námestiach, ktorých je možno 1,5 percenta, možno ešte menej voličov, v živote dokázali, keď si kladiete takéto podmienky so stínaním hlavy policajného prezidenta? Všetko, čo povie a urobí SMER a vláda je pre Vás absolútne neprijateľné. Viete, čo mi to to pripomína? Teraz si prosím sadnite, aby ste náhodou nestratili koordináciu pohybov! Tak toto je čistý fašizmus!!!!! Ani fašisti s nikým nedebatovali. Mimo iného ani so žiadnym židom a cigáňom, ktorých odviedli do koncentračného tábora, pretože idea bola ideou.

Som si istý, že to, čo zastupujete, nie je z vašej neskúsenej hlavy plnej ideálov. Keď som bol vo vašom veku, mal som tiež svoje predstavy a bojoval som proti zriadeniu, ale s rozumom, nie s nenávisťou zaslepenými očami!!!! Bol som prvý novinár, ktorý bol na námestiach a bezo mňa by ste nevideli, každý rok zábery zo 16.novembra 89, ak vôbec viete, čo sa vtedy stalo? Vtedy tam boli výlučne študenti, ale s oveľa vzdelanejšími hlavami, ako dnes produkuje naše školstvo, ktoré sa po roku 1989 z najvyšších priečok zviezlo na úroveň tesne pred hlbokým podpriemerom nad úroveň školstva USA. USA, ktoré žijú len z importovaných mozgov, ktoré vedia dobre zaplatiť, na rozdiel od Slovenska. Viem, ako sa žije v tejto krajine, bol som tam s prestávkami počas troch rokov. Tam by ste vysokú školu asi neštudovali, nemali by ste na ňu peniaze /Len pre informáciu štvortýždňový kurz angličtiny na Columbia University in the City of New York stál v roku 2013 1200 USD!!!/ .Preto sú Američania vzdelanostne a inteligenčne podpriemerný národ a preto je tam 40% ľudí z 260-tich miliónov obyvateľov žijúcich na hranici chudoby!

Mimochodom, keď som tvrdil že ste pobláznili menej ako 1,5 percenta ľudí, tak viem, prečo to tvrdím. Doteraz sú novinári nejednotní v odhadoch más a bolo to aj počas nežnej revolúcie. Niektorí tvrdia 50 tisíc, iní 65 tisíc ľudí na námestí SNP. A ja tvrdím, že cca 25 tisíc. Ako som na to prišiel? Vezmite si rozlohu námestia, ktorú vyčítate z máp, ako to Váš mozog dokáže a vydeľte to 60-timi centimetrami štvorcovými, čo je minimum pre jedného človeka. Ak by ste to nedokázali, tak si pozrite celkový záber štadióna v Barcelone, na ktorom hrá jeden z najlepších klubov Európy a kde sa zmestí 65 000 divákov. Bol som tam a videl som, ale je to zrejmé aj zo záberov z televízie. Hľadisko je tri až štyri krát väčšie, ako námestie SNP v Bratislave, kde protestujúci nie sú tak tesne pri sebe. To len pre vašu predstavu.

Pán Šeliga, položte si otázku, koľkých ľudí zastupujete a ako sa mocensky správate a prikazujete vláde a jeho členom??? Vaše podmienky sú politika a tá sa nerobí na ulici. A nebojte sa pán Šeliga, ak pán Drücker zistí nedostatky, tak policajného prezidenta vymení aj bez vašej zadubenej tvrdohlavosti. Viete, on je teraz zodpovedný za chod Ministerstva vnútra a nie nejaký povstalec bez jasných požiadaviek, ktoré len stupňujete, aby ste mohli protestovať a aby ste boli „VEĽKÝ“ a videli sa v televízii /žiaľ, to je televízna choroba, prešiel som ňou aj ja a každý, kto sa na obrazovke častejšie uvidí/. Veď si pozrite správy mainstreamu, ako sa vyjadrujú niektorí hlupáci zo slovenských námestí, ako aj tí v zahraničí, ktorí ohrdli Slovenskom, do televízií. Ani poriadne nevedia, prečo ľudia na námestia idú, pardon študenti tam idú, aby sa stretli, zakričali si a oslávili koniec týždňa, nie zunovaným rovnakým spôsobom, ako každý záver týždňa, do rána po krčmách a puboch v Bratislave A Vy si myslíte, že to je inak! Z vašej strany je toto počínanie hrubou nátlakovou silou voči legitímnej vláde, ktorú uznal a vymenoval váš patrón v pozadí. Veľkej väčšine tohto národa ste na smiech.

Plne by som s Vami súhlasil, ak by pán Gašpar nevedel robiť svoju funkciu a bol by podozrivý z trestného činu. Ale Vy máte len v hlavách opozíciou vymodelované chiméry ohľadom smrti môjho kolegu /žiaľ ,musím ako dlhoročný novinár konštatovať, že iba obyčajného začínajúceho eléva, ktorý vedel dobre hackovať, ale nie písať!/ a jeho snúbenice. Teda dvojvraždy, ktorá zamávala emóciami časti národa. A možno sa budete čudovať, ak to bude vražda archeologičky a jej snúbenca! Vám totiž stačí podhodiť malý kúsok slaniny a Vy z neho vyrobíte to najväčšie prasa na svete, ale hluché, slepé a s mozgom labute/ten je menší, ako slepačí/. A to preto, lebo nevidíte veci vo vlastných súvislostiach, ale deštrukčne nalinkovaných od pravých organizátorov chaosu v úzadí!

Pán Šeliga, sadnite si na chvíľu, porozmýšľajte a potom konajte. Ale konajte tak, aby to malo zmysel a výsledok a nie chaos!

Nebudem Vás zdraviť na záver tohto otvoreného listu. Takže bez pozdravu. Moju úctu by ste si museli najskôr zaslúžiť a potom by som ju k Vám prechovával, ale zatiaľ to tak nepociťujem.

Bratislava 4.4.2018 Pavel Jacz

 

Pán anonym Milan1, preto ste anonym, lebo sa hanbíte predstaviť. Máte pravdu, pomýlil som sa v počte obyvateľov (ani vašich 320 nie je presne, je to o skoro 6 miliónov viac a nepíšem, že zavádzate) a v kapacite štadióna ,kde mám preklep malo byť 95 tisíc a nie 65 . Pardon za preklepy, ale podstatu to nezmenilo! Len zhoršilo, pretože tých 40 % je podstatne viac. Ja som napísal na hranici chudoby a nie POD HRANICOU chudoby. A to je veľký rozdiel! A spomínané percentá majú mesačný príjem 3000 až 4000 dolárov. A tak rátajte so mnou. Prenájom garsónky na 124 ulici a to je v Uptowne stoji 1600, 2 izbový byt v Harleme od 2600 dolárov. Paradajky stoja rovnako,ako u nás 2.90, ale libra, čo je menej ako pol kilograma. Mesiačik z červeného melóna 6 dolárov. Syr pod 5 dolárov kúpite výnimočne iba v akcii, žemľu za 30 centov, kura za 6 dolárov, krabičku cigariet od 12,5 dolára vyššie, v New Jersey od 7 vyššie, galón mlieka cca 4.5 litra za 5, -7 $. Najlacnejšia pizza 12 dolárov pizzerii. Večera pre dvoch v priemernej reštaurácii aj s pohárikom 80-120$. Najlacnejšie menu v čínskom bufete stojí 6.5 dolára. Paušál na telefón 87 $, komplet (tv, internet a domáci telefón od 120$ vyššie, podľa počtu programov a vymoženosti elektroniky. 80%né zdravotné poistenie 105 a plné 250 dolárov, dvojhodinový lístok na metro a bus 2,75$. Hodina advokáta 400 dolárov. Preto všetky ženy a hlavne černošky vychovávajú deti v chudobe bez alimentov na 2 -4 deti, lebo nemajú na advokáta! Nepísal som ešte o službách. Tepovanie koberca 2×2 m 80 dolárov. Každá oprava aj drobnosti na elektronike vás núti kúpiť si nový výrobok. Upratovačka hispánka na hodinu 20 $. Pivo v kaviarni 2dl 6 dolárov, rovnako ako espresso káva. 1dl vína 8 dolárov. Pozrite si ceny hotelov na internete. Holíč jednoduché ostrihanie muža 18 a vyššie. A toto máte zvládnuť, ak máte deti, za 3000 až 4000 dolárov. Auto v New Yorku je luxus. O poplatkoch mestu, technických prehliadok a dane netreba písať, lebo parkovné na hodinu stojí 2.5$, garáž každý deň na noc vyše 30 a ojedinele aj 50$.Taxik pol míle 1 dolár. Myslím si, že by ste žili na hranici chudoby. Skúste mi ešte prosím oponovať, že zavádzam.

Generálny riaditeľ RTVS Ján Rezník dvakrát po sebe chybil pri výberoch šéfov spravodajstva!

07.04.2018

Veľmi som kvitoval odvolanie pána Dika zo spravodajstva a nahradenie novými šéfmi. Tí to však nezvládli a po miničase sa Juraj Rybanský veľmi dobrý, ale žiaľ iba rozhlasový a nie televízny viac »

Veľký piatok vraj v Slušnom Slovensku v podaní RTVS, takéto maniere som zažil už za socializmu.

31.03.2018

25. marca 1988 a mnoho ďalších, nie celkom kladne propagandistických akcií za socializmu, riešili komunisti najmä cez televíziu. Univerzálny prostriedok na preladenie nálad bola slávna Angelika viac »

Dôkazy pre nášho „najčestnejšieho politika z najčestnejších“ pre „súdruha“ Igora Matoviča o jeho „konsúdruhovi“ v parlamente Borisovi Kollárovi! ! !

21.03.2018

Včerajšia tlačová beseda slovenskej „politickej ikony“ Igora Matoviča sa niesla opäť v dvojakom rangu. Podľa toho je mozog politika Matoviča rozdelený na dve časti, ale nie prirodzenou cestou! viac »

berlin, muzeum, veza

Centrum Berlína pocíti v piatok evakuáciu okolo 10-tisíc ľudí

19.04.2018 20:20

Evakuovať budú pre nález britskej leteckej bomby z bojov druhej svetovej vojny.

práca, pracovný úraz

Pracovný úraz v Prešove mal tragické následky, zomrel 31-ročný muž

19.04.2018 19:17

K pracovnému úrazu došlo v pondelok.

komár, štípanec, uštipnutie, hmyz, krv

WHO prikazuje, aby vakcínu proti dengue dostávali len tí, ktorí chorobu už mali

19.04.2018 18:57

Tropickú horúčku dengue šíria komáre. Vo vážnych prípadoch môže byť smrteľná, keď spôsobí vnútorné krvácanie.

Jan Hamáček

Líder ČSSD Hamáček oboznámil prezidenta Zemana s ponukou hnutia ANO

19.04.2018 18:19

Líder sociálnej demokracie poprel, že už jestvuje možný návrh obsadenia vládnych postov nominantami ČSSD.

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 79312x
Priemerná čítanosť článkov: 3172x

Autor blogu

Kategórie