Založ si blog

Ignorovanie je najväčšia potupa aktéra!

V mojej dlhoročnej praxi som sa stretol s niekoľkými ignorovaniami zo strany kritizovaných. To znamená, že moja kritika neoslovila. Nič tak novinára neškrie, ako hádzanie hrachu na stenu. A to sa mi stalo naozaj iba niekoľko krát. Všetci totiž vedeli, že ak mi raz odmietnu mikrofón, potom môžu prísť aj po kolenách a nepriložím im ho k ústam už nikdy. Preto som nemal problémy s respondentami, aj keď som ich kritizoval. Mali tú odvahu a postavili sa pred kameru. Dnes sa to o tých poseroch povedať nedá. Pretvárka je totiž základ ich úspechu. (Spomínam si napríklad na jednu takú pretvárku v podobe pani Zuzany, Zajacovej chvála bohu už bývalej riaditeľky Mestskej polície v Bratislave. Pokiaľ išlo o propagáciu polície, neváhala sadnúť do auta a prísť presne na stretnutie s novinárom, ale ak išlo o tému, ktorá iba troškou smrdela kritikou, tak posielala svojho hovorcu, aby jej kryl chrbát, pretože jej to pretvárka a super zbabelosť nedovolili sa postaviť problému čelom! Jednoducho to nedokázala! Preto sa pýtam, ako je možné, že na čele Mestskej polície dlho bratislavským primátorom táto zbabelá riaditeľka neprekážala???) No, ako som spomínal na úvod nereakcia mi nebola po vôli. Zväčša to však bolo z neinformovanosti kritizovaného.

Kolotoč somarín zo strany opozície sa po smrti Kuciaka s partnerkou rozkrútil podľa scenára. Najmä dve „SUPERSTRANY pardon opravujem SUPERHNUTIA pardon opravujem, výstižnejšie bude SUPERBANDY“ SAS a OĽANO sa predbiehajú, kto bude na druhý deň lepší. A majú úspech. Novinári ako poslušné húsky v radoch prichádzajú na tlačovky, odprezentujú mnohé nepravdivé intrigy a výmysly týchto malých človiečikov, bez akejkoľvek kritiky či rozboru. A to opozičníkom pri zviditeľňovaní sa v národe náramne vyhovuje. Vytĺkali politický kapitál, pričom už dlhšie ich dvojnásobná vražda nezaujíma.

Ale čo by sa stalo, ak by senzačné klamstvá neprišli počúvať na tlačovky novinári, nereagovali by na ne politici? Bolo by to teda totálne ignorovanie a „super odhalenia“ by tak mohli hádzať na stenu ako hrach. Žiaľ, nie je to u nás možné vďaka DenníkuN, Sme, Aktuality,sk a ďalších médií, ktoré sú napojené na Sörosove preplnené finančné studne. Bez nich by to mohli dávno zabaliť, takže pre nich je to existenčná otázka. A keďže sa potápajúci chytá aj slamky, vieme to pochopiť.

Mňa to už prestáva baviť, reagovať na tendenčné rečičky a robiť reklamu klamárom. Ale nevidím inú cestu, ako zastaviť túto deštrukciu štátu v ich podaní. Budú ma aspoň nejakí novinári nasledovať? Uvidíme. Možno by to Sulíka s Matovičom  potom prestalo baviť, lebo normálne uvažujúci obyvatelia Slovenska to už nečítajú, nepočúvajú a ani nesledujú!  Zareagujem iba vtedy, keď to bude treba.

Pavel Jacz

P.S. Na anonymy nereagujem., na to reagujú naše inštitúcie a opoziční politici. A do tej partie ja nepatrím!!!

Adam Valček redaktor SME je špeciálny „investigatívec“.

30.06.2018

Vo štvrtok ráno som v aute - v Radiu Expres počul upútavku, že Branislav Závodský sa bude na poludnie rozprávať o vyhrážaní sa Adamovi Valčekovi podnikateľom Marianom Kočnerom. A tak som viac »

V najlepšej sieti naozaj nič nie je nemožné! ! ! To je viac ako pravdivý reklamný slogan Slovak Telekomu.

29.06.2018

Naši mobilní operátori všemožne v reklamách oblbujú zákazníkov mnoho krát denne. Je to až otravné, ak prí jednom filme vidíte rovnakú reklamu aj sedemkrát a v ďalšom rovnako. Operátori viac »

Namyslenosť a patent na pravdu Zuzany Kovačičovej Hanzelovej redaktorky STV.

18.06.2018

V predchádzajúcom postrehu som spomínal, že na debate Respektu sa zúčastnila aj redaktorka spravodajstva Slovenskej televízie Zuzana Kovačičová Hanzelová. No pozrel som si aj jej rozhovor s viac »

dieťa - čokoláda - umazané - špinavé - šťastie - radosť

Čokoládové tyčinky Toblerone sa vrátia k pôvodnému tvaru

22.07.2018 12:26

Zatiaľ nie je jasné, koľko bude staronová, 200 gramová tyčinka stáť. V obchodoch sa má objaviť v druhej polovici roka.

Bratislava, zápchy, Bajkalská

Bratislavská doprava kolabuje, sťažujú sa vodiči

22.07.2018 11:49

Ministerstvo dopravy rozumie sťažnostiam občanov, podľa neho však každá stavba prináša so sebou aj dočasné dopravné obmedzenia v menšom či väčšom rozsahu.

Silná búrka v hlavnom meste

Na celom území Slovenska sa v nedeľu môžu vyskytnúť búrky

22.07.2018 11:29

S búrkami môžu byť spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 65 - 85 km/h.

Hasan Rúhání

USA odštartovali kampaň, ktorou chcú diskreditovať iránske vedenie

22.07.2018 10:58

Iránsky prezident Hasan Rúhání do USA odkázal, že "Amerika by mala vedieť, že vojna s Iránom je matkou všetkých vojen".

paje

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 110598x
Priemerná čítanosť článkov: 3160x

Autor blogu

Kategórie